KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14076066
nr 1407 6066
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, "Från Atelien". Signerad. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
Kondition: slitage, skador, färgbortfall
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:30:10
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
6
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson